organizacja pracy

Organizacja pracy

Różnorodność prac to cecha bogatego rynku, dużego i rozwiniętego. W przypadku mniejszych miejscowości ta różnorodność jest o wiele mniejsza, a to rzutuje również na urozmaicenie charakteru pracy, czasu pracy i jego naliczania. Elastyczny czas pracy to marzenie wielu pracowników.

Niestety nie wszyscy potrafią samodzielnie organizować sobie pracę i kontrolować jej czasu. Samodyscyplina jest wówczas wskazana. W dobie elektronicznych systemów naliczania czasu pracy to nie problem, aby móc wprowadzić w firmie elastyczny grafik.

Jeśli chodzi o oferty pracy w Suszu, to rzadko można trafić właśnie na ruchome godziny pracy poza nielicznymi wyjątkami, kiedy to stanowisko pracy jest samodzielne i podlega w całości samoorganizacji. Wówczas możemy pracować w terenie, w domu, gdzie tylko chcemy i ile chcemy – liczą się efekty, wyniki, wskaźniki.

Ta forma pracy ma swoje wady i zalety. Czasem nawet lepiej jest wysiedzieć w pracy bite osiem godzin, ale mieć pewność stałego wynagrodzenia za tę pracę niezależnie od jej wyników. Ruchomy czas pracy, pracę zdalną zazwyczaj spotkać można w firmach handlowych, to domena przedstawicieli handlowych. Zdarza się to również w biurach, rzadziej w urzędach. Praktycznie niemożliwa jest taka organizacja w punktach handlowych czy na produkcji, gdzie zachowana musi być ciągłość pracy, nie można pozwolić sobie na przestoje. Tym samym praca zmianowa kłóci się z ruchomym czasem pracy.

24 thoughts on “Organizacja pracy”

  1. dobra organizacja pracy to sztuka, warto pozbyć się wszelkiego rodzaju rozpraszaczy i skupić się na zadaniu. wtedy nie rozciągamy pracy w nieskończoność

  2. Dobra organizacja przydaje się nie tylko w pracy, ale i w życiu osobistym. Żyje się po prostu łatwiej.

  3. Organizacji trzeba się uczyć najlepiej od małego. Trudno tak przestawić się raptem jeśli latami ktoś był nie zorganizowany.

  4. Przez ostatnie dwa lata ze względu na sytuację związaną z epidemią, stała się modna praca zdalna. Przy takiej formie pracy, dobra organizacja jest bardzo potrzebna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *