organizacja pracy

Organizacja pracy

Różnorodność prac to cecha bogatego rynku, dużego i rozwiniętego. W przypadku mniejszych miejscowości ta różnorodność jest o wiele mniejsza, a to rzutuje również na urozmaicenie charakteru pracy, czasu pracy i jego naliczania. Elastyczny czas pracy to marzenie wielu pracowników.

Niestety nie wszyscy potrafią samodzielnie organizować sobie pracę i kontrolować jej czasu. Samodyscyplina jest wówczas wskazana. W dobie elektronicznych systemów naliczania czasu pracy to nie problem, aby móc wprowadzić w firmie elastyczny grafik.

Jeśli chodzi o oferty pracy w Suszu, to rzadko można trafić właśnie na ruchome godziny pracy poza nielicznymi wyjątkami, kiedy to stanowisko pracy jest samodzielne i podlega w całości samoorganizacji. Wówczas możemy pracować w terenie, w domu, gdzie tylko chcemy i ile chcemy – liczą się efekty, wyniki, wskaźniki.

Ta forma pracy ma swoje wady i zalety. Czasem nawet lepiej jest wysiedzieć w pracy bite osiem godzin, ale mieć pewność stałego wynagrodzenia za tę pracę niezależnie od jej wyników. Ruchomy czas pracy, pracę zdalną zazwyczaj spotkać można w firmach handlowych, to domena przedstawicieli handlowych. Zdarza się to również w biurach, rzadziej w urzędach. Praktycznie niemożliwa jest taka organizacja w punktach handlowych czy na produkcji, gdzie zachowana musi być ciągłość pracy, nie można pozwolić sobie na przestoje. Tym samym praca zmianowa kłóci się z ruchomym czasem pracy.

8 thoughts on “Organizacja pracy”

  1. dobra organizacja pracy to sztuka, warto pozbyć się wszelkiego rodzaju rozpraszaczy i skupić się na zadaniu. wtedy nie rozciągamy pracy w nieskończoność

  2. Dobra organizacja przydaje się nie tylko w pracy, ale i w życiu osobistym. Żyje się po prostu łatwiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *