pół etatu

Pół etatu

Praca w niepełnym wymiarze godzin interesuje nie wszystkich. Kiedy zależy ci, by praca dawała dochody trudno oczekiwać wysokich zarobków po pracy na ćwierć etatu. Dla wielu osób jednak to właśnie jest idealne rozwiązanie, by móc dorobić, by móc połączyć pracę lub wrócić na rynek pracy mimo domu, dzieci, rodziny, choroby.

Praca w Braniewie na część etatu to głównie praca w handlu i obsłudze klienta. Szereg sklepów sieciowych i dyskontów zatrudnia pracowników w niepełnym wymiarze godzin do rozpakowywania towaru, metkowania, czy też innych prac, zwłaszcza w nocy, weekendy itp. Również prace porządkowe są powierzane pracownikom na część etatu, to zaś wynika z zapotrzebowania na usługi sprzątające, utrzymania ruchu, serwisu itd.

Przyglądając się bliżej tym ofertom, okazuje się, iż Braniewo ma rozbudowaną bazę ofert pracy tego typu, czasem nawet jest ich znacznie więcej od pełnoetatowych propozycji zatrudnienia. Dodając do tego prace sezonowe, dorywcze, na zlecenie online, mieszkańcy mają bardzo rozległą paletę wyboru zatrudnienia. Długotrwałe bezrobocie na wysokim poziomie w Braniewie sprawiło, iż obecnie większość osób pozostających bez pracy nie wyobraża sobie jej podjęcia. To kwestia przyzwyczajenia, mentalności, nawyku bezrobocia i mówienia, że to nie nasza wina, tylko sytuacji, gdyż bezrobocie jest tak duże w tym regionie. Niestety rynek pracy weryfikuje szybko takie osoby, ale i system wsparcia także, co za tym idzie wcześniej czy później osoby te muszą zacząć szukać pracy.

10 thoughts on “Pół etatu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *