nietypowe firmy

Nietypowe firmy

Bardzo często przedsiębiorcy o unikatowej działalności nie działają w dużych miastach, metropoliach, ale w rodzinnych miasteczkach. Nie musząc walczyć o klienta, mając niemalże monopol klienteli, mogą prowadzić działalność tam gdzie im wygodnie, gdzie jest taniej, a odbiorcy ich usług i tak ich znajdą.

Mając nietypowe wykształcenie, kwalifikacje z założenia szukamy pracy w swojej branży, profesji, jednak w firmach prowadzących swą działalność w wyszukanych specjalizacjach, zwykle pracują również osoby o typowej profesji, jak kadrowa, księgowa, kierowca czy sekretarka itp.

Czasem kiedy napotykamy na oferty pracy w Szczytnie, jesteśmy przestraszeni profilem działalności danej firmy. Może okazać się, iż firma szukająca na przykład specjalisty ds. rekrutacji zajmuje się produktami lub usługami, o których nie mamy bladego pojęcia, co jednocześnie nie powinno mieć znaczenia dla oceny naszych kwalifikacji pod kątem zapotrzebowania na speca od rekrutacji czy HR.

Z pewnością to wyzwanie i niesamowite doświadczenie podjąć pracę w firmie o bardzo rzadkim profilu działania, zwłaszcza z dziedziny nowoczesnych technologii, inżynierii. Nie ma co się obawiać pracy samej w sobie, wszystkiego bowiem można się nauczyć. Pracodawcy zdają sobie zwykle sprawę z faktu, iż kandydaci nie będą zorientowani w branży i będzie trzeba nowego pracownika wdrożyć, nauczyć, doszkolić. W tej kwestii wiele zależy od umiejętności pracownika, czy szybko się uczy i chętnie chłonie wiedzę, czy też wręcz przeciwnie – jest odporny na nowości.

9 thoughts on “Nietypowe firmy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *