lokalne szkolenia

Lokalne szkolenia

Szkolenia zawodowe to nie tylko kursy kwalifikacyjne ale również szkolenia motywujące, integrujące. W małych społecznościach to niezmiernie ważny element pobudzenia gospodarczego i wyrwania długotrwale bezrobotnych z matni niemocy. Aby szkolenia były atrakcyjne i efektywne winno się je dopasować do potrzeb lokalnej społeczności. Dość spore fundusze dostępne na szkolenie pracowników i osób bezrobotnych pozwalają na podniesienie kwalifikacji lokalnej społeczności, niemniej częstym błędem organizatorów jest brak dostosowania szkoleń lub ich marna jakość.

Praca w Rynie jest niezmiernie ważnym aspektem w kontekście rozwoju miejscowości, tymczasem propozycje szkoleń w tym obszarze wydaj się być nieadekwatne do potrzeb. Sytuacja ta spowodowana jest faktem, iż podmiotami odpowiedzialnymi za zorganizowanie szkolenia są firmy z różnych zakątków kraju nie mających wiedzy o lokalnych problemach rynku pracy i struktury gospodarczej rejonu danego miasta.

Ryn ma szansę stać się prężnie rozwijającym się ośrodkiem z bogatą ofertą zatrudnienia. Inwestowanie w umiejętności rzemieślnicze, techniczne i technologie sprawia, iż mieszkańcy są bardziej konkurencyjni na rynku pracy. Nie można jednak zapominać o ofercie z zakresu umiejętności miękkich. Wielu mieszkańców Ryna, a jednocześnie bezrobotnych zwyczajnie nie radzi sobie z opanowaniem procesu szukania pracy, aplikowania i rekrutacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *