całkiem nowa praca

Całkiem nowa praca

Zmiana pracy jest zawsze stresująca. Najchętniej chcielibyśmy pracować w tym samym zawodzie, profesji. Rzadko jednak zyskanie tego samego stanowiska u innego pracodawcy w stu procentach powiela się z  pracą dotąd wykonywaną. Zawsze są jakieś rozbieżności i nowości, których nauczyć się musimy. Co odważniejsi lub bardziej zdeterminowani podejmują się prac zupełnie różnych, chociażby dla odmiany.

Dla wielu osób nowa praca, a raczej praca w nowym miejscu, u pracodawcy, dla którego wcześniej nie pracowali to coś więcej. To również całkiem nowy zakres obowiązków, czynności, których wcześniej nie robili, które są dla nich nowością. Jest to ryzykowne podejście pracodawcy zatrudniającego pracownika bez doświadczenia w danej pracy, jednak dość popularne. Zwłaszcza powszechne w przypadku kiedy pracodawca płaci niskie wynagrodzenie i doskonale wie, iż osoba z doświadczeniem w branży nie będzie chciała zgodzić się na taką płacę w zamian za posiadaną wiedzę i kompetencje. Wówczas pozostaje zatrudnianie osób, które dopiero fachu muszą się nauczyć w praktyce. Zwykle niska płaca jest im tłumaczona brakiem doświadczenia i koniecznością przyuczenia do zawodu.

Zmieniając pracę lub podejmując zatrudnienie w Barczewie, po dłuższej przerwie możemy kontynuować swój rozwój zawodowy, bądź też zdecydować się na zupełnie nową pracę i naukę nowych obowiązków. Kiedy dotąd byliśmy specjalistami od zakupów w firmie, a teraz podejmujemy się pracy handlowca, możemy spodziewać się różnic. W wielu przypadkach musimy uczyć się obsługi klienta od zera. Nowe obowiązki mogą nas przytłoczyć i zaskoczyć.

6 thoughts on “Całkiem nowa praca”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.