2024-08-30 / Powiatowy Urząd Pracy w Braniewie

Nauczyciel bibliotekarz

Powiatowy Urząd Pracy w Braniewie
Miejsce pracy: Zagaje
Numer: StPr/24/0379
OBOWIĄZKI:
- gromadzenie i katalogowanie zbiorów oraz ich techniczne i biblioteczne opracowanie,- prowadzenie dokumentacji bibliotecznej (dziennik pracy biblioteki, dzienna statystyka odwiedzin i wypożyczeni, akcesja czasopism, księgi inwentarzowe, finansowo- księgowa, ewidencja wpływów);- systematyczne udostępnianie zbiorów uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły w wypożyczalni, udzielanie wszelkiego rodzaju informacji oraz poradnictwo w wyborze odpowiedniej literatury,- kształcenie uczniów jako użytkowników informacji w formie pracy z czytelnikiem indywidualnym oraz zajęć grupowych ( tzw. lekcji bibliotecznych),- informowanie o gromadzonych zbiorach własnej biblioteki i innych bibliotekach środowiskowych;- prowadzenie różnych form inspiracji czytelnictwa i rozwijania kultury czytelniczej uczniów ( gazetki, wystawki, konkursy itp.)
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
Uprawnienia: praca w zespole
Uprawnienia: kreatywność

Wymagania inne:

Wymagane kwalifikacje według Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r w sprawie szczególowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. 2023 poz 2102)WYKSZTAŁCENIE:1) studia pierwszego i drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia w zakresie:a) bibliotekoznawstwa i posiada przygotowanie pedagogiczne lubb) innym niż określony w lit. a i posiada przygotowanie pedagogiczne oraz ukończyła studia podyplomowe prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia w zakresie bibliotekoznawstwa lub2) studia prowadzone zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem 3 sierpnia 2019 r. w zakresie bibliotekoznawstwa na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki określonym w § 3 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 pkt 1 lub § 4 pkt 2 i 4 i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub3) wykształcenie na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki określonym w § 3 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 lub § 4 pkt 2, 4 lub 5 i przygotowanie pedagogiczne oraz ukończyła:a) studia pierwszego stopnia prowadzone zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem 3 sierpnia 2019 r. w zakresie bibliotekoznawstwa lubb) studia podyplomowe w zakresie bibliotekoznawstwa, lubc) kurs kwalifikacyjny w zakresie bibliotekoznawstwa, lubd) zakład kształcenia nauczycieli w specjalności bibliotekoznawstwo, lube) pomaturalne studium bibliotekarskie.2. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela bibliotekarza w szkołach podstawowych posiada również osoba, która ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności bibliotekoznawstwo.

Miejsce pracy:

Zagaje

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 1 936 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Braniewie