Spółdzielnie mieszkaniowe mogą mieć różną wielkość i różny standard. Są na przykład wielkie spółdzielcze osiedla, które obejmują dziesiątki wieżowców i mniejszych bloków, a są niewielkie spółdzielnie, w których ramach mieści się zaledwie kilka bloków. W tych największych przeważnie funkcjonuje odrębna administracja oraz pracownicy porządkowi i administracyjni. Są wśród nich na przykład elektryk lub hydraulik, a także osoby dbające o porządek wokół osiedla.
Praca w Pasłęku jako hydraulik ma swoje plusy i minusy. Plusem jest oczywiście stabilna, stała pensja i pewna posada – ponieważ hydraulik w spółdzielni jest niezbędny zawsze, bez względu na to, czy coś się dzieje czy nie. Bywa, że hydraulik przez kilka godzin nie ma zbyt wiele do roboty i tylko czeka na wezwania. Niestety, zdarzają się też duże awarie wodociągowe i wówczas jeden hydraulik może nie wystarczyć, potrzebne jest zatem wezwanie posiłków i ciężka praca od rana do wieczora.
Jest to jednak z reguły praca spokojna, polegająca na wykonywaniu drobnych napraw hydraulicznych w mieszkaniach mieszkańców osiedla i budynkach administracji. Gdy coś się zepsuje w bloku, należy wówczas wezwać hydraulika ze spółdzielni, gdyż w większości przypadków ma on obowiązek naprawić szkodę bez pobierania za to dodatkowych opłat od mieszkańca. W przypadku indywidualnych usterek, jak na przykład zatkany odpływ, hydraulik ze spółdzielni może przyjść na wezwanie, ale zwykle kasuje za to pewną opłatę, choć niewielką – korzystniej jest jednak skorzystać z jego usług.
ZOSTAW KOMENTARZ