praca sezonowa

Najwięcej ofert pracy w sezonie letnim

Pasym położony jest na pojezierzu olsztyńskim. To właśnie jego położenie sprawia iż jest gminą chętnie odwiedzaną przez turystów. Niestety jeziora przyciągają odwiedzających Warmię i Mazury jedynie w sezonie letnim. Między innymi z tego powodu bezrobocie rośnie poza sezonem.

Latem, wiosną i jeszcze do późnej jesieni wiele osób znajduje pracę w gastronomii, turystyce, handlu pamiątkami, wyrobami hand made itp. zimową porą niestety ruch turystów zamiera i mieszkańcy Pasymia oraz całej gminy mogą liczyć jedynie na samych siebie. Praca w Pasymiu jest zatem mało stabilna. Z uwagi na charakter miejsko wiejskiej gminy spora grupa mieszkańców uprawia ziemie, dzięki której jest w stanie się utrzymać również zimowa porą.

Licząc na karierę i marząc o wielkim świecie trzeba się liczyć z koniecznością wyjazdu z rodzimego miasteczka. Natomiast kiedy marzeniem życia jest cisza, spokój i czerpanie sił z natury, to miejsce jest idealnym do wiedzenia życia zgodnego z wieloletnią tradycją mieszkańców. Godzenie rolnictwa, dorabiania sezonowego oraz poszukiwania coraz to nowszych możliwości zatrudnienia również online to codzienność Pasymian. Dzięki możliwości znalezienia rynków zbytu poza Warmią i Mazurami, dzięki współpracy firm spoza regionu można tutaj prowadzić najróżniejsze przedsiębiorstwa w branżach niszowych, nietypowych dla regionu, a jednak dających poza satysfakcją realne korzyści finansowe. Rozwój takich przedsiębiorstw do szansa na pokonanie bezrobocia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *